Ekonomi

Binance yönünü Japon pazarına çevirdi: Japonya’da lisanslı borsa satın aldı

Investing.com – Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Japonya’da kayıtlı olarak faaliyet gösteren kripto borsası Sakura Exchange BitCoin’i (SEBC) satın alarak Japonya pazarındaki faaliyetlerini genişletiyor.

Bu satın alım sayesinde Binance, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (JFSA) tarafından lisanslı borsa sayesinde faaliyetlerini Japon pazarına gerçek genişletebilecek.

Binance, satın alma yoluyla Doğu Asya’da birinci lisansına sahibi oluyor

Binance, daha evvel Fransa, İtalya, İspanya, Bahreyn, Abu Dabi, Dubai, Yeni Zelanda, Kazakistan, Polonya, Litvanya ve Kıbrıs’ta düzenleyici onayı alarak faaliyetlerini küresel ölçekte genişletme niyetini ortaya koymuştu. SEBC’nin satın alınmasıyla da Binance, Doğu Asya’daki ilk lisansını almış oldu.

Binance Japonya genel müdürü Takeshi Chino konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Binance tarafından yapılan açıklamaya göre SEBC borsası, aracılık hizmetine ek olarak müşterilerine danışmanlık hizmetleri sunan JFSA’ya kayıtlı bir kripto borsası. Tokyo merkezli borsada şu anda 11 süreç çifti bulunuyor. Bunlar; BTC/JPY, ETH/JPY, BCH/JPY, XRP/JPY, LTC/JPY, ETC/JPY, XEM/JPY, MONA/JPY, ADA/JPY, XYM/JPY ve COT/JPY olarak aktarıldı.

Japonya’da kripto faaliyetleri için vergi muafiyeti gündemde

Binance’in Japonya açılımı, geçtiğimiz günlerde ülkenin kripto para şirketlerine yönelik yaklaşımını yumuşatma niyetinin akabinde geliyor. Japonya’da yerleşik Blockchain ve kripto para birlikleri, ülkenin kriptoya yönelik uyguladığı sıkı siyasetlerinin bu teknolojik gelişimden kâfi randıman alınamayacağı istikametindeki tasalarını paylaşmıştı.

Bu bağlamda ülkede kripto yatırımcılarına yönelik vergi muafiyeti uygulanması konusu gündeme geldi. Böylelikle Doğu Asya ülkesinde kripto yatırımcıları ve şirketlerine yönelik teşviğin artırılması hedefleniyor. 

Yazar: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu